Którą klasą jechać?

Nowa strona - wersja mobilna

1 klasa

Klasa pierwsza (tzw. luks) (przedział dwuosobowy)jest klasą najdroższą. Polecamy ją szczególnie osobom podróżującym samotnie i nie pragnącym zbytnio towarzystwa lub chcącym zasmakować uczucia samotności. Istnieje możliwość wykupienia całego przedziału dla siebie. Przedziały pierwszej klasy polecamy ponadto przede wszystkim parom bądź osobom podróżującym we dwójkę nie pragnącym nieznanego towarzystwa.

2 klasa

Osobom wybierającym się samotnie i nie stroniącym od towarzystwa polecamy podróż drugą klasą (przedział czteroosobowy) ze względu na większe możliwości integracji wewnątrz przedziału i wagonu oraz ze względu na większe prawdopodobieństwo natrafienia na sympatyczną osobę w swoim wieku, dzięki której doznania międzykulturowe będą silniejsze i bogatsze, a brak nudy gwarantowany, przez co z kolei podróż dużo ciekawsza i nie taka samotna. Plusem w stosunku do klasy trzeciej jest możliwość zamknięcia przedziału od środka, minusem - droższy bilet. Bilety klasy drugiej są wprawdzie o około połowę tańsze od biletów klasy pierwszej, jednak około dwa razy droższe od klasy trzeciej.

3 klasa

Natomiast osobom jadącym właśnie w celu nawiązania nowych kontaktów i szukającym towarzystwa, jeszcze bardziej może odpowiadać podróż klasą trzecią (wagon sypialny bez zamykanych przedziałów). Klasa trzecia jest warta polecenia także ze względu na stosunkowo niską cenę biletu. Warunki podróżowania są wprawdzie dość dobre, jednak również odpowiednie do ceny: ze względu na brak wydzielenia wagonu na zamykane przedziały, panuje w nim tłok, hałas i rozgardiasz, należy uważać na bagaż, także w nocy.

Co warto zobaczyć?

 


<- Powrót