Higiena osobista

Nowa strona - wersja mobilna

Prowizorycznej kąpieli można dokonać jedynie w toalecie. Istnieje wprawdzie zazwyczaj w pociągu możliwość skorzystania z prysznica, jednak jest to często połączone z koniecznością przedostawania się przez cały pociąg złożony z ponad 30 wagonów. Może się także okazać już na miejscu, że kabina jest nieczynna, bądź od wielu godzin zajęta, przez co wody brak. Ponadto najczęściej na cały pociąg przypada jedna kabina prysznicowa.

Polecamy zatem zabranie ze sobą tzw. suchych szamponów w sprayu oraz chusteczek odświeżających i dużych zapasów taniej wody mineralnej (najlepiej co najmniej 1,5 l na 1 dzień podróży). Głowę można umyć w toalecie w umywalce. Tutaj niezbędna okazać się może właśnie butelka z wodą, którą możemy się polać i spłukać w ten sposób głowę.

Latem można też próbować spryskać się lecącą z kranu wodą, nie zważając na kałuże wody na podłodze. Podłoga w toalecie powinna mieć bowiem odpływ (polecamy sprawdzić to jednak przed rozpoczęciem kąpieli!). Toalety są zazwyczaj często czyszczone przez konduktorów. Na jeden wagon przypada jedna toaleta, która jest zamykana na czas przejazdy przez miasta (włączając okres postoju na stacjach).

Wagon restauracyjny

 


<- Powrót