Konduktorzy

Nowa strona - wersja mobilna

Konduktorzy są osobami odpowiedzialnymi w wagonie za: czystość, porządek, bezpieczeństwo i serwis polegający na sprzedaży herbaty, kawy, cukru, drobnych przekąsek, małych ręczników i pościeli.

Są oni pierwszymi osobami, z którymi należy się kontaktować w razie awarii, problemów ze współpasażerami, zapytań dotyczących trasy, nagłych potrzeb, chorób i w różnych innych sytuacjach. Nie tylko dlatego, ale również ze względu na przyjemną podróż, należy dbać o dobre stosunki z konduktorami.

Gdy zaskarbimy sobie ich serca, wówczas oni sami dbać będą o nasze dobre samopoczucie, a często nawet pomogą wtedy, kiedy nie muszą, np. zwrócą uwagę na to, czy jesteśmy w wagonie podczas ruszania pociągu ze stacji pośredniej lub wstrzymają na minutkę odjazd pociągu widząc jak robimy jeszcze zakupy w kiosku na peronie. Jest to bardzo ważne, gdyż pociąg rusza zawsze punktualnie, a konduktorzy nie mają obowiązku sprawdzania listy pasażerów. Ponadto czasem można przyspieszyć otwarcie toalety po długim postoju na stacji i przejeździe przez miasto, podczas których toaleta pozostaje zamknięta.

Higiena osobista

 


<- Powrót